Pohár města Bakova n/J 2019

Podívejte se na více informací o závodech.
propozice

Hosté

Seznamte se s hosty závodu.
hosté

Chcete závodit? Registrujte se!

Můžete se registrovat jednoduše online zde.
registrace
O ZÁVODECH

Milé bikerky, milí bikeři, vážení sportovní přátelé,

Blíží se 14. ročník závodu Emerge Česká pojišťovna Pohár města Bakova nad Jizerou.

Pořadatelé jako každoročně pilně pracují na jeho přípravě a především se těší na vaši účast a věří, že stejně jako v minulých letech dorazí do Bakova během prvního zářijového víkendu stovky skvělých cyklistů!

Program je vystavěn podle osvědčeného scénáře, jehož základem zůstávají XCO závody pro všechny mládežnické věkové kategorie i dospělé, ale zároveň je obohacen řadou doprovodných soutěží a aktivit.

Novinkou je, že původně páteční závod dospělých zařazený do seriálu MTB Haven Series, byl pro zvýšení atraktivity přesunut do hlavního programu na sobotní odpoledne.

Hlavní programovou osu nadále tvoří závody cross country v jednotlivých věkových kategoriích.

Vedle XCO závodu jednotlivců pro všechny kategorie budou opět na programu i štafety. Osvědčuje se zařazení rodiče do štafety mladší kategorie a tak milí rodičové trénujte a chystejte se na toto prestižní klání!

Myšlenkou společného sportování dětí a jejich rodičů chceme opět podpořit zařazením orientačního závodu dvojic dítě-rodič, případně celých rodinných týmů, v přírodním okolí závodního areálu. Ukázalo se, že orienťák je velmi atraktivní a pro některé z dětí, které třeba nemají nejvyšší ambice v XCO závodech, je zajímavou alternativou. Také proto můžete počítat s jeho zařazením i v letošním roce. Více se o orientačním závodu dočtete v propozicích.

Dostatek adrenalinu si užijí ti, kteří se postaví na startovní rampu závodu ve sprintu – eliminátoru, který samozřejmě bude opět součástí programu a to na vylepšené trati. Letos chceme závod o něco prodloužit, aby se v rozjížďkách zvýšila šance na předjíždění.

Vedle samotného závodění se můžete těšit na řadu doprovodných atrakcí i aktivit cyklistického i necyklistického charakteru. Pro nejmenší špunty je určeno pohádkové putování připravené učitelkami bakovské MŠ.

Po několika letech bude součástí programu i bikeová show, tentokrát v podání předního českého biketrialisty, vítěze Českého poháru Honzy Sladkého (www.jansladky.com), který bude dále také učit v průběhu dne děti základní bikerské dovednosti na rozšířené pumptrackové dráze i mimo ní.

Také letos je závod předposledním podnikem Eleven dětského MTB Cupu, takže bitvy o pořádný příděl bodů do celkového pořadí budou vrcholit!

Opět bude vyhlášen nejlepší bakovák - Mistr Bakova ve většině věkových kategorií.

Tento sportovní podnik se těší trvalé přízni vedení města Bakova nad Jizerou a mnoha velkorysých sponzorů, za což jim samozřejmě patří poděkování! Především díky této podpoře mohou účastníci i letos počítat s velmi hodnotnými cenami pro nejlepší závodníky v každé kategorie v celkové hodnotě přes 50 000 Kč. Medaile a poháry pro ty úplně nej jsou samozřejmostí! V nejstarších kategoriích chtějí pořadatelé přilákat na start, stejně jako v celé dosavadní historii závodu, pokud možno co nejkvalitnější závodníky. Přestože se jede na horských kolech, může závod, díky rychlé povaze trati, dobře zapadnou do přípravy na cyklokrosovou sezónu. Mnozí ze závodníků, kteří se bakovského závodu účastní již od téměř prvních ročníků, jsou dnes reprezentanty ČR v kategoriích juniorů nebo vyšších. Mezi přední závodníky nejstarších kategorií od starších žáků po juniory a dospělé budou rozděleny „price money" v celkové hodnotě 28 000 Kč.

Bikerky a bikeři, příznivci sportu, zapamatujte si datum 7. září. Těšíme se na vás v Bakově nad Jizerou!

Tým pořadatelů z Bike and Ski Bakajda